Herbamin

Nehezen bírsz a zsíros ételekkel? Őrületbe kerget a puffadás? Hasmenés, székrekedés gyötör? Gyomorgörcs, hasfájás kínoz? Bélproblémákkal küzdesz? Májad és epéd túlterhelt? Próbáld ki a HERBAMIN kapszulát!
Bruttó 6 450 Ft
Kiszállítás
*
*
Szállítási mód
Név
Várható érkezési idő
Ár
Nincs szállítási lehetőség

A Herbamin étrend-kiegészítő kapszula népgyógyászati tapasztalatok alapján összeválogatott 15 féle gyógynövényt tartalmaz. Ezen gyógynövények úgy lettek összeválogatva, hogy a teljes emésztőrendszert optimalizálják.

Mikor ajánljuk?

  • Nehezen bírsz a zsíros ételekkel.
  • Őrületbe kerget a puffadás.
  • Hasmenésszékrekedés gyötör.
  • Gyomorgörcshasfájás kínoz.
  • Bélproblémákkal küzdesz.
  • Májad és epéd túlterhelt. 

Összetevők:

Herbamin gyógynövények.

Egyéb összetevők: zselatin (kapszulahéj).

Nem tartalmaz: ízfokozót, édesítőt, mesterséges színezéket, cukrot, tejet, tejcukrot, szóját, glutént, búzát, élesztőt.

Javasolt adagolás: Ajánlott, reggel 1 kapszula étkezés közben, bő folyadékkal bevéve.

Mennyi ideig szedhető?

Az étrend-kiegészítő alapanyagaira nincs meghatározott szedési időtartam. A termék összetevői szedhetőek kúraszerűen, vagy folyamatosan – az összetevők szervezetre gyakorolt hatásait figyelembe véve. Nem javasolt a hatóanyagok szedésének abbahagyása a probléma elmúlásával, mivel a probléma újra kiújulhat. Javasoljuk a panaszok megszűnése után még 1-2 hétig szedésüket, vagy hosszútávon az egészséges állapot megőrzésére.

Kiszerelés: 45db

A benne található gyógynövények hatásai, a népgyógyászati feljegyzések szerint:

Cickafark
Kiváló gyulladáscsökkentő gyógynövény, amely, hüvely- és méhgyulladásra, nyálkahártya- és fogínygyulladásra javasolt. Sebösszehúzó, sebgyógyító hatású. Csökkenti a menstruációs vérzést és görcsöket. Hasi fájdalmakra, puffadásra, emésztésjavításra is kiváló. Serkenti az epeváladék termelést. Húgyúti betegségekben, légzőszervi bajoknál nélkülözhetetlen.

Szemvidító fű:
Gyulladásgátló hatású növény, mely az emésztőrendszer és a légzőrendszer nyálkahártya-gyulladásának kezelésében is eredményesnek bizonyul. 

Kisezerjófű:
Az ókorban és a középkorban is megbecsült növény volt.  A gyógynövény bizonyítottan emésztést és epeműködést serkentő, étvágyfokozó hatású.  A népi gyógyászatban máj-, epe-, vesebajok, vérszegénység gyógyítására használják.

Borsmenta:
Nevében a "bors" szó a növénye erős, borsos ízére utal, míg a "menta" Menthe görög nimfa nevéből ered. Használata igen egészséges, mert emésztési zavaroknál, felfúvódásnál, epegyulladásnál, menstruációs zavaroknál nagyon jó szolgálatot tesz.

Kömény:
A legelterjedtebb és legkedveltebb fűszerek közé tartozik. A fűszerkömény elősegíti a gyomornedv-elválasztást, s ennél fogva enyhítheti a nehéz emésztés okozta fájdalmakat. A szélhajtó teakeverékek fontos alkotórésze. Jótékony hatással van a levegőnyelésre, a felfúvódásra és a bélgörcsökre. A köménynek bélfertőtlenítő, baktérium- és gombaölő hatása is van.

Kamilla:
Más néven orvosi székfű, amit már igen régóta használnak a gyógyászatban. Gyulladáscsökkentő, görcsoldó, idegnyugtató, gyomor-, bél-, hólyag- és epezavaroknál, valamint sebkezelésre, arc- és hajápolásra is javasolják.

Citromfű:
Kellemes, citromra emlékeztető illatú, fehér virágú, évelő növény. Vírusölő, ideg- és szívnyugtató, görcsoldó hatású. Serkenti az emésztést, és gyakran alkalmazzá kfejfájás, álmatlanság, alvászavarok esetén is. Enyhíti az idegességet, így idegerősítőként kiváló gyógynövény. Gyomorhurut, gyomorsavtúltengés, hányinger, puffadások idején különösen jó a citromfű. Izzasztó, szélhajtó, epeműködést serkentő hatása is ismert. Emellett javítja az emésztést, csökkenti a vérnyomást és a fejfájást és általános görcsoldó szer.

Gyömbér:
Fűszer- és gyógynövény. Bizonyítottan csökkenti a hányingert.  Ezek mellett tradicionálisan használják egyéb emésztőrendszeri panaszok enyhítésére is, pl. hasi görcsök vagy puffadás ellen.  A gyömbér csökkenti a koleszterinszintet.  Segít kordában tartani a vércukorszintet, növeli az inzulin hatékonyságát. 

Gyermekláncfű gyökér:
A gyermekláncfű vagy pongyola pitypang, melynek gyökerét az emésztés és a vértisztítás elősegítésére alkalmazzák.

Tövises iglice:
Igen népszerű gyógynövény amely gyulladásgátló vegyületeket tartalmaz, így reuma és köszvény elleni szerek előállítására is kiváló, a kellemetlen tüneteket eredményesen csökkenti.
A gyökerében található meg a legtöbb hatóanyag, mint például cseranyagok, flavonoidok és illóolaj. A tövises iglice elsősorban vizelethajtó hatásáról ismert.

Vasfű:
Ismeretes még verbéna néven is. Alkalmazható például megfázás esetén, mivel kiváló nyálkaoldó hatással bír. A vasfű képes kitisztítani az orrüregeket és a légutakat, de némi antibakteriális hatást is magáénak tudhat. Jótékony hatással lehet az allergiákra is. 

Macskagyökér:
A macskagyökér igen hatásos nyugtató gyógynövény. Stressz oldásra, idegességre, szívdobogásra, fulladásra, asztmatikus rohamra, gyomor, béltraktus idegi eredetű bántalmai esetén is alkalmazható. Álmatlanságot, migrénes fejfájást is kezelheti. 

Bazsalikom:
Sokféle hatást tulajdonítanak neki. Nem csak afrodiziákumnak tartják, de emellett javítja az étvágyat és az emésztést, szél- és vizelethajtó, nyugtat, és még a köhögést is csillapítja. A népi gyógyászatban étvágygerjesztőnek, vizelet- és szélhajtónak, köhögéscsillapítónak használják. Főzetét külsőleg borogatásra, torokgyulladás esetén öblögetésre is alkalmazzák.

Pemetefű:
Az orvosi pemetefű étvágytalanság vagy kisebb emésztési zavarok esetén alkalmazható. Makacs köhögés és légúti gyulladások kezelésében szintén használják. 

Vadgesztenye:
A közönséges vadgesztenye az aranyér, a vénás és hajszálér-keringési elégtelenség kezelésére ajánlott.

Figyelmeztetések:
Az ajánlott napi adagot ne lépje túl!
A fogyasztói csoportok hatóanyagokra történő érzékenysége akár egyénenként változhat!
Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a vegyes étrendet és a helyes életmódot!
A termék kisgyermekek elől elzárva tartandó! OGYÉI notifikációs szám: 19355/2017